Mieszkasz w Gołdapi pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Gołdapi

Wykonywałeś pracę za granicą, w krajach Unii Europejskiej, lecz teraz planujesz powrót do Polski? A być może już jakiś czas jesteś tu, na miejscu oraz pragniesz posiąść jak najwięcej wiadomości o zwrocie podatku zza granicy? Bez baczenia na to czy pragniesz uzyskać zwrot podatku z Norwegii, lub z innego kraju, zawsze niezbędny będzie Tobie istotny dokument służący do rozrachunku, a to znaczy karta podatkowa.
Co to jest karta fiskalna? Objaśnijmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym wypadku karta podatkowa, określana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, która daje urzędnikom informację o pełnej należącej do nas historii pracy w Niemczech. Takie same karty dostaje się w różnych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład też przebiega na bazie takiej karty, jednakże trochę inaczej się ona nazywa.

Prócz tego potrzebne są z reguły również dokumenty, na przykład takie jak kopia zameldowania czy również pozwolenie na pracę lub zaświadczenie o stanie familijnym.
Tak w zasadzie wszystko zależne jest przede wszystkim od tego w jakim kraju pracowaliśmy – zasady czy konkretne pisma, czas wyczekiwania albo procedury są w stanie się nieco różnić, zwykle niemniej jednak przynajmniej w pewnych kwestiach są one niezwykle podobne.