Mieszkasz w Ciechanowie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Ciechanowa

Praca za granicą jest coraz bardziej powszechna, przede wszystkim pośród młodych ludzi. Tak było przynajmniej jeszcze parę lat temu, jednakże w tej chwili zauważa się, że osoby te niesłychanie nieczęsto decydują się na pozostawanie za granicą do końca – rozpatrują ten moment poniekąd naturalnie jako chwilę, jako czas na zarobienie większej ilości pieniędzy oraz możliwość powrotu tutaj wtenczas, kiedy będą już mieli należytą ilość gotówki na przykład do rozpoczęcia prywatnego biznesu lub też zbudowania mieszkania.
Można odzyskać dodatkową gotówkę, a w wypadku powrotu przynależy się przede wszystkim zwrot podatku z Holandii czy też innego kraju Unii, do jakiego w większości wypadków jedzie się w sprawie pracy.
Różne kraje mają jednakże trochę inne procedury na zwrot podatku – inaczej są w stanie wyglądać wytyczne jak chodzi na przykład o zwrot podatku z Norwegii, a nieco inaczej ma okazję wyglądać rozliczenie podatku z Niemiec. By dowiedzieć się detali wystarczy poszukać informacji w Ambasadzie czy też w sieci, albowiem na wielu oficjalnych stronach jest to bardzo wnikliwie przedstawione.
Pewne jest jedno – żeby odzyskać pieniądze potrzebne jest w głównej mierze przepracowanie dobrej ilości lat, oczywiście prawnie, w danym kraju, do tego opłacanie podatku i oczywiście posiadanie odpowiednich dokumentów. Pismem fundamentalnym jak chodzi o rozliczanie podatku jest naturalnie karta podatkowa. Jej zdobycie jest proste, wystarczy zgłosić się do urzędu fiskalnego kraju w jakim się pracowało – jeżeli pracodawca był sprawiedliwy, wszelkie odprowadzone podatki dla państwa będą tam zaksięgowane.
Pracownicy rozliczający się na podstawie dokumentu Inntektsoppgave – Tax Return mają czas na rozliczenie z norweskim urzędem do 31 marca, jeżeli zaś chodzi o dokument Selvangivelse, ostateczny termin to 30 kwietnia.