Mieszkasz w Grudziądzu i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Grudziądza

Pracowałeś za granicą, w państwach Unii Europejskiej, lecz dziś przewidujesz powrót do Polski? A być może już jakiś czas jesteś tu, na miejscu oraz pragniesz posiąść jak najwięcej wiadomości o zwrocie podatku zza granicy? Bez względu na to czy pragniesz zdobyć zwrot podatku z Norwegii, czy z innego państwa, zawsze niezbędny będzie Ci fundamentalny dokument służący do rozrachunku, a to znaczy karta fiskalna.
Co to jest karta podatkowa? Wytłumaczmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym przypadku karta podatkowa, formułowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, która przynosi urzędnikom informację o całej należącej do nas historii zatrudnienia w Niemczech. Takie same karty zdobywa się w różnych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład też przebiega na podstawie takiej karty, jednak nieco inaczej się ona nazywa. Prócz tego potrzebne są na ogół też ponadprogramowe dokumenty, na przykład takie jak duplikat zameldowania czy również pozwolenie na pracę czy też zaświadczenie o stanie familijnym.
Tak ściśle mówiąc wszystko zależne jest przede wszystkim od tego w jakim kraju pracowaliśmy – zasady lub rzeczowe zaświadczenia, czas oczekiwania lub procedury mogą się trochę różnić, najczęściej niemniej jednak przynajmniej w pewnych zagadnieniach są one niezmiernie podobne.