Mieszkasz w Gorzowie Wielkopolskim i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Gorzowa Wielkopolskiego

Wykonywałeś pracę za granicą, w krajach Unii Europejskiej, jednakowoż dziś przewidujesz powrót do Polski? A być może już jakiś czas jesteś tu, na miejscu oraz pragniesz posiąść jak najwięcej informacji o zwrocie podatku zza granicy? Bez względu na to czy chcesz zdobyć zwrot podatku z Norwegii, czy z innego państwa, zawsze niezbędny będzie Ci kluczowy dokument służący do rozliczenia, a to znaczy karta podatkowa.
Co to jest karta podatkowa? Wyjaśnijmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym przypadku karta podatkowa, definiowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, jaka zapewnia urzędnikom informację o całej należącej do nas historii pracy w Niemczech. Takie same karty zdobywa się w innych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład także przebiega na podstawie takiej karty, jednak nieco inaczej się ona nazywa. Prócz tego wymagane są w większości wypadków też poboczne dokumenty, na przykład takie jak duplikat zameldowania czy też pozwolenie na pracę lub zaświadczenie o stanie familijnym.
Tak w gruncie rzeczy wszystko zależne jest w głównej mierze od tego w którym kraju pracowaliśmy – zasady lub konkretne dokumenty, czas wyczekiwania czy też procedury mogą się nieco różnić, zazwyczaj jednakże przynajmniej w pewnych sprawach są one nadzwyczaj podobne.