Mieszkasz w Goleniowie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Goleniowa

Jakie dokumenty są wymagane do uzyskania podatku zza granicy?
Wykonywałeś pracę za granicą, w krajach Unii Europejskiej, niemniej jednak dzisiaj planujesz powrót do Polski? A przypuszczalnie już jakiś czas jesteś tutaj, na miejscu i chcesz posiąść jak najwięcej informacji o zwrocie podatku zza granicy? Bez względu na to czy pragniesz zdobyć zwrot podatku z Norwegii, lub z innego państwa, zawsze nieodzowny będzie Ci fundamentalny dokument służący do rozrachunku, a mianowicie karta podatkowa.
Co to jest karta podatkowa? Wytłumaczmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym wypadku karta skarbowa, definiowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, która daje urzędnikom informację o pełnej należącej do nas historii zatrudnienia w Niemczech. Takie same karty dostaje się w różnych krajach, rozliczenie z Holandii na przykład również przebiega na bazie takiej karty, niemniej jednak nieco inaczej się ona nazywa. Oprócz tego niezbędne są przeważnie także ponadprogramowe dokumenty, na przykład takie jak duplikat zameldowania czy też pozwolenie na pracę bądź zaświadczenie o stanie rodzinnym.
Tak w rzeczywistości wszystko zależne jest przede wszystkim od tego w którym kraju pracowaliśmy – zasady lub rzeczowe dokumenty, czas wymagania albo procedury są w stanie się trochę różnić, w większości wypadków jednak przynajmniej w pewnych kwestiach są one bardzo podobne.