Mieszkasz w Gnieźnie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Gniezna

Jakie pisma są potrzebne do odebrania podatku zza granicy?
Wykonywałeś pracę za granicą, w krajach Unii Europejskiej, lecz dziś planujesz powrót do Polski? A może już jakiś czas jesteś tutaj, na miejscu oraz pragniesz posiąść jak najwięcej wiadomości o zwrocie podatku zza granicy? Bez względu na to czy chcesz uzyskać zwrot podatku z Norwegii, lub z innego państwa, zawsze nieodzowny będzie Ci fundamentalny dokument służący do rozliczenia, a to znaczy karta fiskalna.
Co to jest karta fiskalna? Wyjaśnijmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym przypadku karta skarbowa, formułowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, jaka przynosi urzędnikom informację o pełnej naszej historii pracy w Niemczech. Takie same karty zdobywa się w innych krajach, rozliczenie z Holandii na przykład także przebiega na podstawie takiej karty, jednak nieco inaczej się ona nazywa. Prócz tego potrzebne są z reguły także dodatkowe dokumenty, na przykład takie jak kopia zameldowania czy także pozwolenie na pracę albo zaświadczenie o stanie familijnym.
Tak ściśle mówiąc wszystko zależne jest przede wszystkim od tego w którym kraju pracowaliśmy – zasady czy rzeczowe dokumenty, czas wyczekiwania albo procedury mogą się nieco różnić, przeważnie niemniej jednak przynajmniej w pewnych zagadnieniach są one niezmiernie podobne.