Mieszkasz w Grajewie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Grajewa

Wykonywałeś pracę za granicą, w krajach Unii Europejskiej, niemniej jednak dziś przewidujesz powrót do Polski? A może już jakiś czas jesteś tu, na miejscu oraz chcesz posiąść jak najwięcej informacji o zwrocie podatku zza granicy? Bez baczenia na to czy chcesz zdobyć zwrot podatku z Norwegii, lub z innego państwa, zawsze niezbędny będzie Ci kluczowy dokument służący do rozrachunku, a to znaczy karta fiskalna.
Co to jest karta skarbowa? Wyjaśnijmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym przypadku karta skarbowa, definiowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, jaka przynosi urzędnikom informację o pełnej należącej do nas historii pracy w Niemczech. Takie same karty dostaje się w różnych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład również przebiega na podstawie takiej karty, jednak trochę inaczej się ona nazywa. Prócz tego niebezużyteczne są z reguły także ponadprogramowe dokumenty, na przykład takie jak duplikat zameldowania czy również pozwolenie na pracę bądź zaświadczenie o stanie rodzinnym.
Tak w zasadzie wszystko zależne jest przede wszystkim od tego w którym kraju pracowaliśmy – zasady lub rzeczowe dokumenty, czas wymagania lub procedury mogą się trochę różnić, na ogół niemniej jednak przynajmniej w pewnych zagadnieniach są one bardzo podobne.