Mieszkasz w Giżycku i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Giżycka

Jakie pisma są wymagane do odzyskania podatku zza granicy?
Wykonywałeś pracę za granicą, w państwach Unii Europejskiej, lecz teraz przewidujesz powrót do Polski? A może już jakiś czas jesteś tutaj, na miejscu i pragniesz posiąść jak najwięcej wiadomości o zwrocie podatku zza granicy? Bez baczenia na to czy chcesz zdobyć zwrot podatku z Norwegii, lub z innego kraju, zawsze niezbędny będzie Tobie kluczowy dokument służący do rozrachunku, a mianowicie karta podatkowa.
Co to jest karta podatkowa? Wytłumaczmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym wypadku karta podatkowa, określana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, jaka zapewnia urzędnikom informację o pełnej należącej do nas historii zatrudnienia w Niemczech. Takie same karty zdobywa się w różnych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład również przebiega na podstawie takiej karty, jednak trochę inaczej się ona nazywa. Oprócz tego niebezużyteczne są na ogół też dodatkowe dokumenty, na przykład takie jak kopia zameldowania czy także pozwolenie na pracę albo zaświadczenie o stanie rodzinnym.
Tak faktycznie wszystko zależne jest w głównej mierze od tego w jakim kraju pracowaliśmy – zasady czy rzeczowe pisma, czas oczekiwania czy też procedury są w stanie się trochę różnić, przeważnie jednak przynajmniej w pewnych kwestiach są one bardzo podobne.