Mieszkasz w Gdyni i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Gdyni

Wykonywałeś pracę za granicą, w państwach Unii Europejskiej, jakkolwiek dziś planujesz powrót do Polski? A może już jakiś czas jesteś tu, na miejscu i chcesz posiąść jak najwięcej wiadomości o zwrocie podatku zza granicy? Bez baczenia na to czy chcesz zdobyć zwrot podatku z Norwegii, lub z innego kraju, zawsze nieodzowny będzie Tobie kluczowy dokument służący do rozliczenia, a mianowicie karta skarbowa.
Co to jest karta fiskalna? Objaśnijmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym wypadku karta skarbowa, formułowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, jaka daje urzędnikom informację o pełnej naszej historii zatrudnienia w Niemczech. Takie same karty dostaje się w różnych krajach, rozliczenie z Holandii na przykład także przebiega na podstawie takiej karty, jednak trochę inaczej się ona nazywa. Oprócz tego niezbędne są najczęściej też akcesoryjne dokumenty, na przykład takie jak duplikat zameldowania czy też pozwolenie na pracę czy też zaświadczenie o stanie rodzinnym.
Tak faktycznie wszystko zależne jest przede wszystkim od tego w którym kraju pracowaliśmy – zasady lub rzeczowe dokumenty, czas oczekiwania bądź procedury są w stanie się nieco różnić, zazwyczaj niemniej jednak przynajmniej w pewnych zagadnieniach są one wybitnie podobne.