Mieszkasz w Gdańsku i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Gdańska

Jakie pisma są niezbędne do uzyskania podatku zza granicy?
Pracowałeś za granicą, w państwach Unii Europejskiej, ale dzisiaj przewidujesz powrót do Polski? A może już jakiś czas jesteś tu, na miejscu oraz pragniesz posiąść jak najwięcej wiadomości o zwrocie podatku zza granicy? Bez baczenia na to czy chcesz uzyskać zwrot podatku z Norwegii, czy z innego państwa, zawsze nieodzowny będzie Ci istotny dokument służący do rozrachunku, a to znaczy karta podatkowa.
Co to jest karta podatkowa? Wytłumaczmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym wypadku karta skarbowa, definiowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, która daje urzędnikom informację o pełnej należącej do nas historii pracy w Niemczech. Takie same karty dostaje się w różnych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład też przebiega na bazie takiej karty, niemniej jednak trochę inaczej się ona nazywa. Prócz tego niebezużyteczne są w większości wypadków również ponadprogramowe dokumenty, na przykład takie jak duplikat zameldowania czy także pozwolenie na pracę czy też zaświadczenie o stanie rodzinnym.
Tak właściwie wszystko zależne jest w głównej mierze od tego w jakim kraju pracowaliśmy – zasady lub praktyczne pisma, czas wymagania bądź procedury są w stanie się trochę różnić, przeważnie jednakże przynajmniej w pewnych kwestiach są one wybitnie podobne.