Mieszkasz w Ełku i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Ełku

Jakie pisma są potrzebne do odzyskania podatku zza granicy?
Pracowałeś za granicą, w krajach Unii Europejskiej, ale dziś przewidujesz powrót do Polski? A przypuszczalnie już jakiś czas jesteś tu, na miejscu i pragniesz posiąść jak najwięcej informacji o zwrocie podatku zza granicy? Bez baczenia na to czy pragniesz uzyskać zwrot podatku z Norwegii, lub z innego kraju, zawsze nieodzowny będzie Tobie istotny dokument służący do rozliczenia, a mianowicie karta podatkowa.
Co to jest karta podatkowa? Wytłumaczmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym przypadku karta fiskalna, określana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, która przynosi urzędnikom informację o całej naszej historii pracy w Niemczech. Takie same karty zdobywa się w różnych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład również przebiega na bazie takiej karty, jednak nieco inaczej się ona nazywa. Prócz tego niezbędne są najczęściej również poboczne dokumenty, na przykład takie jak duplikat zameldowania czy również pozwolenie na pracę albo zaświadczenie o stanie rodzinnym.
Tak w zasadzie wszystko zależne jest przede wszystkim od tego w jakim kraju pracowaliśmy – zasady lub rzeczowe dokumenty, czas oczekiwania czy też procedury mogą się trochę różnić, najczęściej niemniej jednak przynajmniej w pewnych sprawach są one niesłychanie podobne.