Mieszkasz w Częstochowie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Częstochowy

Do odzyskania podatku konieczne są zaświadczenia podatkowe i karta podatkowa
Poświadczają one nie tylko fakt, ale również wysokość odprowadzanego podatku. Potrzebne są też dokumenty, które potwierdzają prawo do ulg podatkowych. Uzyskuje się je między innymi po przepracowaniu w Niemczech ponad 183 dni.
Oczywiście, nie są to jedyne dokumenty. W Niemczech istnieją różnorodne ulgi podatkowe i wiele zależy od tego, o jaką chcemy się ubiegać. Wówczas, należy w urzędzie udokumentować swoje prawo do jej uzyskania.
Zdobyta praca za granicą jest coraz to bardziej pospolita, przede wszystkim pośród młodziutkich osób. Tak było przynajmniej jeszcze parę lat temu, jednakże w tej chwili dostrzega się, że osoby te niesłychanie rzadko decydują się na zostawanie za granicą do końca – rozpatrują ten moment raczej oczywiście jako chwilę, jako czas na zarobienie pokaźniejszej ilości pieniędzy oraz szansę powrotu tutaj wtenczas, kiedy tak właściwie będą już mieli dobrą ilość gotówki na przykład do rozpoczęcia własnego interesu lub zbudowania domu. W przypadku powrotu przynależy się w głównej mierze zwrot podatku z Holandii lub też innego kraju Unii, do jakiego na ogół jedzie się w sprawie miejsc pracy.
Każdy kraj posiada jednakże trochę inne procedury na zwrot podatku – inaczej mogą wyglądać prawa jak chodzi na przykład o zwrot podatku z Norwegii, a trochę inaczej ma prawo wyglądać rozliczenie podatku z Niemiec. Aby dowiedzieć się szczegółów wystarczy jedynie poszukać informacji w Ambasadzie albo w sieci, albowiem na wielu oficjalnych stronach jest to niezwykle wnikliwie przedstawione.
Musimy pamiętać o jednym – żeby odzyskać pieniądze nieodzowne jest przede wszystkim przepracowanie należytej ilości lat, bezsprzecznie legalnie, w danym kraju, do tego finansowanie podatku oraz naturalnie posiadanie trafnych dokumentów. Zaświadczeniem fundamentalnym jak chodzi o rozliczanie podatku jest naturalnie karta podatkowa. Jej zdobycie jest łatwe, wystarczy zameldować się do urzędu skarbowego kraju w jakim się pracowało – jeśli pracodawca był sprawiedliwy, wszystkie odprowadzone podatki będą tam zaksięgowane.