Mieszkasz w Nowej Soli i pracowałeś za granicą w Norwegii, Holandii albo Niemczech ?
Zapraszamy do Nowej Soli

Na początku trzeba zadać sobie podstawowe pytanie – czy w poprzednich latach pracowałem tam legalnie? Jeżeli tak, to rozliczenie podatku z Holandii nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Najważniejsze jest to, aby mieć oryginał albo kopię holenderskiej karty podatkowej – tzw. jaaropgaaf albo po prostu ostatni salaris.
Chcesz skorzystać z pomocy z kwestią, jaką jest rozliczenie podatku z Holandii lub też innego kraju Europy? Powracasz do Polski i zależy Tobie na tym, aby odzyskać optymalną, dopuszczalną do odzyskania kwotę podatku, jaki został zapłacony za granicą? Na szczęście dziś istnieje dużo korporacji, której specjalizacją jest zwrot podatku z Niemiec lub innych państw, do jakich z reguły wybierają się Polacy w szukaniu pracy. Pytanie brzmi niemniej jednak jakim sposobem wybrać najlepszą firmę?
Mimo pozorom zadanie nie jest takie zawiłe jak ma okazję się wydawać, szczególnie, że zwrot podatku z Norwegii czy też pozostałych państw to usługa coraz znacznie bardziej popularna, proponowana przez wiele firm oraz bardzo polecana. Należy nie zapominać jednak, że fakt, że istnieje niemało takich korporacji może sprawiać kłopot z trafieniem na tę najbardziej uczciwą, albowiem niestety w dalszym ciągu bywają oraz takie, którym nie do końca zależy na tym by zadbać o ciebie. By nie dokonać złego wyboru najprzyzwoiciej jest dokonać wyśmienitego rozeznania, na przykład pośród znajomych, ale też w sieci. Opinie o różnych jednostkach można odnaleźć niezwykle ekspresowo, szczególnie, jeżeli są one niekorzystne, zatem błyskawicznie będziecie w stanie wybrać najlepszą możliwą firmę.
Pamiętajcie, żeby nie spieszyć się oraz nie podejmować decyzji nierozważnie – zawsze powinna być ona poprzedzona słusznym środowiskowym wywiadem.