Mieszkasz w Legionowie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Legionowa

Pracowałeś w Holandii i chcesz odebrać zapłacony podatek ?
Przede wszystkim obowiązkowe jest to, aby pracować w Holandii legalnie. Jeżeli pracodawca nie odkładał składek do holenderskiego urzędu, to żadne pieniądze nam nie się nie należą. Do rozpoczęcia procedury odzyskiwania podatku niezbędna jest holenderska karta podatkowa, tzw. jaaropgaaf albo ostatni salaris – oryginał bądź kopia.
Potrzebujesz odebrać podatki zza granicy, ale nie masz planu zajmować się tym samodzielnie? To dobra decyzja, bo częstokroć w momencie zajmowania się takimi kwestiami na własną rękę, kiedy tak właściwie nie ma się odpowiednich informacji albo po prostu nie do końca rozumie się takie kwestie, wolno nie tylko stracić zwrot podatku z Holandii na przykład, jednakowoż także spowodować pewny chaos oraz znacznie więcej kłopotów. W związku z tym lepiej skorzystać z wsparcia dobrej firmy, jaka oferuje usługi pomocy z takimi rozliczeniami.
Rozliczenie podatku z Niemiec na przykład to podstawa, jakkolwiek odzyskanie już nie do końca. Jeżeli nie zmieścimy się w należytych terminach, mimo że o zwrot podatku z Norwegii czy oczywiście Niemiec można ubiegać się raz za razem nawet kilka lat wstecz, pieniądze najzwyczajniej w świecie przepadną. Byłaby to wielka szkoda, szczególnie biorąc pod wagę zjawisko, że wolno odzyskać nawet paręset euro, a to przecież całkiem znaczne pieniądze. Wybierając dobrą firmę, a w takim razie taką, która ma doświadczenie właściwie nie będziemy musieli nic robić, oczywiście oprócz podpisania niezbędnych dokumentów.
Trzeba nie zapominać niemniej jednak o wyborze dobrej firmy, co oznacza firmę uczciwą i z ogromnym doświadczeniem. Warto poszperać w internecie oraz poszukać opinii o firmach jak też dokonać wywiadu środowiskowego wśród kolegów.