Mieszkasz w Krośnie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Krosna

Powracacie do Polski lub ewentualnie już jesteście na miejscu, jednakowoż zapomnieliście o znaczącej kwestii którą jest zwrot podatku z Norwegii lub innego kraju należącego do lądu europejskiego? Zastanawiacie się jakie są procedury odzyskiwania podatku i komu właściwie ów zwrot podatku z Holandii na przykład ma okazję przypadać?
Zacznijmy od tego, że w dowolnym kraju funkcjonują trochę inne wytyczne, jakkolwiek zawsze odnaleźć można miarodajne detale spójne. Nie ma znaczenia czy gra toczy się o rozliczenie podatku z Niemiec czy Holandii czy Norwegii, wszędzie niebezużyteczne są dobre dokumenty, takie jak na przykład karta fiskalna i wszędzie niezbędne jest okazanie dokumentów dodatkowych, takich jak na przykład zameldowanie w danym kraju czy cokolwiek innego, co zażąda organ fiskalny. Miarodajne jest jedno – w każdym kraju o zwrot podatku ma prawo ubiegać się osoba, która wykonywała prawną pracę w konkretnym kraju, a w następstwie tego taka, jaka opłacała tam należności dla państwa w postaci podatków. To warunek, który pozwala na odzyskanie pieniędzy. Nowinką jest, że o zwrot podatku zwykle wolno ubiegać się nawet o parę lat wstecz, jednakże w tym wypadku też dużo zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeśli nie macie w tej kwestii jakiegokolwiek pojęcia, warto jest poprosić o pomoc firmę, która specjalizuje się w tej kwestii od lat, a jest ich ściśle mówiąc niezmiernie wiele.