Mieszkasz w Krasnymstawie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Krasnegostawu

Jakim pracownikom należy się zwrot podatku zza granicy?
Wracacie do Polski bądź też już jesteście na miejscu, jakkolwiek zapomnieliście o ważnej sprawie którą jest zwrot podatku z Norwegii lub ewentualnie innego kraju należącego do kontynentu europejskiego? Ciągle zastanawiacie się jakie są metody odzyskiwania podatku oraz komu właściwie ów zwrot podatku z Holandii na przykład może przypadać?
Rozpocznijmy od tego, że w każdym państwie funkcjonują trochę inne zasady, jakkolwiek zawsze odnaleźć wolno pewne szczegóły spójne. Nie ma znaczenia czy chodzi o rozliczenie podatku z Niemiec czy Holandii lub Norwegii, wszędzie wymagane są profesjonalne dokumenty, takie jak na przykład karta podatkowa i wszędzie potrzebne jest okazanie zaświadczeń dodatkowych, takich jak na przykład zameldowanie w danym kraju lub coś innego, co zażąda urząd fiskalny. Zasady są jednak znane – w każdym państwie o zwrot podatku ma okazję ubiegać się każdy kto wykonywał legalną pracę w konkretnym kraju, a w takim razie ten kto opłacał tam podatki dla państwa. To warunek, który zezwala na odzyskanie pieniędzy. Ciekawostką jest, że o zwrot podatku przeważnie wolno ubiegać się nawet o parę lat wstecz, jednakże w tym wypadku również dużo zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeśli nie macie w tej sprawie żadnego pojęcia, należałoby jest poprosić o pomoc firmę, jaka specjalizuje się w tej kwestii od lat, a jest ich w istocie niesłychanie wiele.