Mieszkasz w Kraśniku i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Kraśnika

Wracacie do Polski lub też już jesteście na miejscu, lecz zapomnieliście o istotnej sprawie którą jest zwrot podatku z Norwegii bądź innego państwa należącego do kontynentu europejskiego? Zastanawiacie się jakie są metody odzyskiwania podatku oraz komu odpowiednio ów zwrot podatku z Holandii na przykład może przypadać?
Rozpocznijmy od tego, że w dowolnym państwie funkcjonują trochę inne zasady, jednak zawsze odnaleźć można pewne elementy spójne. Nie ma znaczenia czy chodzi o rozliczenie podatku z Niemiec lub Holandii lub Norwegii, wszędzie potrzebne są odpowiednie dokumenty, takie jak na przykład karta fiskalna i wszędzie niebezużyteczne jest okazanie pism pobocznych, takich jak na przykład zameldowanie w danym kraju czy cokolwiek innego, co zażąda organ skarbowy. Wiarygodne jest jedno – w każdym państwie o zwrot podatku może ubiegać się jednostka, która wykonywała legalną pracę w rzeczowym kraju, a w następstwie tego taka, która opłacała tam podatki dla państwa. To wymóg, który pozwala na odzyskanie pieniędzy. Ciekawostką jest, że o zwrot podatku zazwyczaj można ubiegać się nawet o parę lat wstecz, niemniej jednak w tym wypadku też wiele zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeżeli nie macie w tej kwestii jakiegokolwiek pojęcia, warto jest poprosić o pomoc firmę, która specjalizuje się w tej sprawie od lat, a jest ich de facto bardzo wiele.