Mieszkasz w Krapkowicach i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Krapkowic

Powracacie do Polski lub ewentualnie już jesteście na miejscu, niemniej jednak zapomnieliście o istotnej sprawie którą jest zwrot podatku z Norwegii czy też innego kraju przystającego do kontynentu europejskiego? Zastanawiacie się jakie są procedury odzyskiwania podatku oraz komu odpowiednio ów zwrot podatku z Holandii na przykład ma okazję przypadać?
Rozpocznijmy od tego, iż w dowolnym kraju funkcjonują trochę inne zasady, jakkolwiek zawsze odkryć wolno miarodajne szczegóły spójne. Nie ma znaczenia czy chodzi o rozliczenie podatku z Niemiec czy Holandii czy Norwegii, wszędzie niezbędne są należyte dokumenty, takie jak na przykład karta fiskalna oraz wszędzie potrzebne jest okazanie dokumentów pobocznych, takich jak na przykład zameldowanie w danym kraju lub cokolwiek innego, co zażąda organ skarbowy. Wiarygodne jest jedno – w dowolnym państwie o zwrot podatku ma okazję ubiegać się figura, jaka wykonywała prawną pracę w praktycznym kraju, a w następstwie tego taka, która opłacała tam podatki dla państwa. To warunek, jaki zezwala na odzyskanie pieniędzy. Ciekawostką jest, że o zwrot podatku najczęściej można ubiegać się nawet o kilka lat wstecz, niemniej jednak w tym wypadku też dużo zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeżeli nie macie w tej sprawie żadnego pojęcia, warto jest poprosić o pomoc firmę, która specjalizuje się w tej sprawie od lat, a jest ich w samej rzeczy bardzo wiele.