Mieszkasz w Krakowie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Krakowa

Legalna praca za granicą, w Niemczech, wiąże się również z tym, że pracodawca odprowadza w naszym imieniu zaliczkę na podatek do tamtejszego urzędu skarbowego. Jest to jak najbardziej prawidłowe działanie i poprawne postępowanie, zgodne z przepisami obowiązującymi w tamtym kraju.  Jednakże, kwota zwolniona od podatku i limity, jakie są ustalone za granicą powodują, że jest możliwość uzyskania zwrotu tego podatku, który jest wówczas uznany za nadpłacony. Odzyskanie podatku wymaga pewnych działań, procedur i pewnych formalności, ale oczywiście, nie jest niemożliwe.
Wracacie do Polski lub ewentualnie już jesteście na miejscu, jednak zapomnieliście o znaczącej sprawie którą jest zwrot podatku z Norwegii czy też innego państwa Unii europejskiej? Zastanawiacie się jakie są metody odzyskiwania podatku i komu adekwatnie ów zwrot podatku z Holandii ma prawo przysługiwać?
Rozpocznijmy od tego, iż w każdym państwie funkcjonuje trochę inne prawo, lecz zawsze znaleźć wolno pewne detale spójne. Nie ma znaczenia czy gra toczy się o rozliczenie podatku z Niemiec czy Holandii czy Norwegii, wszędzie wymagane są profesjonalne dokumenty, takie jak na przykład karta podatkowa i wszędzie potrzebne jest okazanie zaświadczeń pobocznych, takich jak na przykład zameldowanie w danym kraju lub coś innego, co zażąda organ fiskalny. Pewne jest jedno – w każdym kraju o zwrot podatku ma prawo ubiegać się osoba, jaka wykonywała prawną pracę w konkretnym kraju, a więc taka, która opłacała tam podatki dla państwa.
To wymóg, który zezwala na odzyskanie pieniędzy. Ciekawostką jest, że o zwrot podatku zwykle można ubiegać się nawet o parę lat wstecz, jednakże w tym wypadku również dużo zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeśli nie macie w tej sprawie żadnego pojęcia, warto jest poprosić o wsparcie firmę, która specjalizuje się w tej sprawie od lat, a jest ich naprawdę niezmiernie wiele. Formularz możesz wysłać do nas na samej górze.