Mieszkasz w Koszalinie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Koszalina

Jeżeli pracowałeś w Norwegii, jednakże teraz przebywasz na stałe w Polsce, tak czy siak możesz postarać się o odzyskanie podatku z Norwegii. Fakty są takie, iż musisz spełnić kilka formalności, jednakże nie są one aż tak bardzo skomplikowane.
Powracacie do Polski lub też już jesteście na miejscu, jednak zapomnieliście o ważnej sprawie jaką jest zwrot podatku z Norwegii bądź też innego kraju europejskiego? Ciągle zastanawiacie się jakie są procedury odzyskiwania podatku i komu właściwie ów zwrot podatku z Holandii na przykład może przypadać?
Zacznijmy od tego, iż w dowolnym kraju funkcjonują trochę inne zasady, jednak zawsze znaleźć można miarodajne szczegóły spójne. Nie ma znaczenia czy gra toczy się o rozliczenie podatku z Niemiec lub Holandii czy Norwegii, wszędzie potrzebne są profesjonalne dokumenty, takie jak na przykład karta fiskalna i wszędzie wymagane jest okazanie dokumentów pobocznych, takich jak na przykład zameldowanie w danym państwie lub coś innego, co zażąda organ skarbowy. Wiedz o tym że – w każdym państwie o zwrot podatku ma prawo ubiegać się osoba, jaka wykonywała pracę, a wobec tego taka, jaka opłacała tam podatki dla państwa. To warunek, który zezwala na odzyskanie pieniędzy.
Nowinką jest, że o zwrot podatku najczęściej wolno ubiegać się nawet o parę lat wstecz, jednakże w tym wypadku też dużo zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeżeli nie macie w tej sprawie żadnego pojęcia, należałoby jest poprosić o wsparcie firmę, jaka specjalizuje się w tej kwestii od lat, a jest ich w rzeczy samej niesłychanie wiele.