Mieszkasz w Kostrzynie nad Odrą i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Kostrzyna nad Odrą

Jakim pracownikom należy się zwrot podatku zza granicy?
Wracacie do Polski bądź też już jesteście na miejscu, lecz zapomnieliście o znaczącej sprawie jaką jest zwrot podatku z Norwegii lub ewentualnie innego państwa należącego do kontynentu europejskiego? Ciągle zastanawiacie się jakie są procedury odzyskiwania podatku i komu odpowiednio ów zwrot podatku z Holandii na przykład ma okazję przypadać?
Zacznijmy od tego, iż w dowolnym kraju funkcjonują nieco inne wytyczne, jednak zawsze znaleźć wolno miarodajne szczegóły spójne. Nie ma znaczenia czy gra toczy się o rozliczenie podatku z Niemiec lub Holandii czy Norwegii, wszędzie niebezużyteczne są odpowiednie dokumenty, takie jak na przykład karta skarbowa i wszędzie wymagane jest okazanie zaświadczeń akcesoryjnych, takich jak na przykład zameldowanie w danym państwie lub cokolwiek innego, co zażąda organ podatkowy. Pewne jest jedno – w każdym państwie o zwrot podatku ma okazję ubiegać się osoba, która wykonywała legalną pracę w konkretnym kraju, a więc taka, jaka opłacała tam należności dla państwa w postaci podatków. To wymóg, jaki zezwala na odzyskanie pieniędzy. Nowinką jest, że o zwrot podatku na ogół można ubiegać się nawet o parę lat wstecz, jednakże w tym wypadku także dużo zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeśli nie macie w tej sprawie jakiegokolwiek pojęcia, należałoby jest poprosić o pomoc firmę, która specjalizuje się w tej sprawie od lat, a jest ich w gruncie rzeczy niesłychanie wiele.