Mieszkasz w Kościerzynie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Kościerzyny

Co powinien zrobić taki Polak, który nie pracuje i nie mieszka już w Norwegii, nie ma zamiaru tam lecieć tylko i wyłącznie z powodu chęci odzyskania podatku, a jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż czystą głupotą byłoby zignorowanie możliwości zarobienia nawet 2500 zł? Tyle właśnie wynosi średni zwrot podatku – jak więc widać, naprawdę nie mówimy o małych sumach pieniędzy.
Powracacie do Polski bądź już jesteście na miejscu, niemniej jednak zapomnieliście o ważnej kwestii jaką jest zwrot podatku z Norwegii bądź innego państwa przynależącego do lądu europejskiego? Zastanawiacie się jakie są metody odzyskiwania podatku i komu adekwatnie ów zwrot podatku z Holandii na przykład ma prawo przypadać?
Rozpocznijmy od tego, iż w każdym państwie funkcjonują nieco inne zasady, jednak zawsze znaleźć wolno pewne detale spójne. Nie ma znaczenia czy gra toczy się o rozliczenie podatku z Niemiec czy Holandii czy Norwegii, wszędzie wymagane są właściwe dokumenty, takie jak na przykład karta fiskalna oraz wszędzie potrzebne jest okazanie pism dodatkowych, takich jak na przykład zameldowanie w danym państwie lub cokolwiek innego, co zażąda urząd podatkowy. Pewne jest jedno – w dowolnym państwie o zwrot podatku ma prawo ubiegać się osoba, jaka wykonywała prawną pracę w obcym kraju, a w takim razie taka, jaka opłacała tam podatki. To wymóg, jaki zezwala na odzyskanie pieniędzy. Nowinką jest, że o zwrot podatku z reguły można ubiegać się nawet o parę lat wstecz, jednakże w tym wypadku również wiele zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeżeli nie macie w tej sprawie żadnego pojęcia, warto jest poprosić o pomoc firmę, jaka specjalizuje się w tej kwestii od lat, a jest ich faktycznie bardzo wiele.