Mieszkasz w Koninie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Konina

Powracacie do Polski lub już jesteście na miejscu, jakkolwiek zapomnieliście o istotnej sprawie którą jest zwrot podatku z Norwegii bądź też innego państwa? Ciągle zastanawiacie się jakie są procedury odzyskiwania podatku oraz komu odpowiednio ów zwrot podatku z Holandii na przykład ma okazję przysługiwać?
Rozpocznijmy od tego, iż w każdym państwie funkcjonują trochę inne prawodawstwo, niemniej jednak zawsze odkryć można miarodajne elementy spójne. Nie ma znaczenia czy gra toczy się o rozliczenie podatku z Niemiec czy Holandii lub Norwegii, wszędzie niezbędne są należyte dokumenty, takie jak na przykład karta fiskalna oraz wszędzie niezbędne jest okazanie dokumentów akcesoryjnych, takich jak na przykład zameldowanie w danym państwie czy cokolwiek innego, co zażąda urząd podatkowy. Pewne jest jedno – w dowolnym kraju o zwrot podatku może ubiegać się osoba, która wykonywała prawną pracę w rzeczowym kraju, a w związku z tym taka, jaka opłacała tam należności dla państwa w postaci podatków. To wymóg, który zezwala na odzyskanie pieniędzy. Ciekawostką jest, że o zwrot podatku z reguły wolno ubiegać się nawet o parę lat wstecz, niemniej jednak w tym wypadku też wiele zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeżeli nie macie w tej kwestii jakiegokolwiek pojęcia, należałoby jest poprosić o pomoc firmę, jaka specjalizuje się w tej kwestii od lat, a jest ich w gruncie rzeczy niesłychanie wiele.