Mieszkasz w Kołobrzegu i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Kołobrzegu

Komu należy się zwrot podatku zza granicy?
Powracacie do Polski lub ewentualnie już jesteście na miejscu, lecz zapomnieliście o ważnej kwestii którą jest zwrot podatku z Norwegii lub innego kraju należącego do kontynentu europejskiego? Zastanawiacie się jakie są metody odzyskiwania podatku oraz komu właściwie ów zwrot podatku z Holandii na przykład ma okazję przysługiwać?
Zacznijmy od tego, że w każdym kraju funkcjonują trochę inne zasady, jednakowoż zawsze znaleźć wolno miarodajne elementy spójne. Nie ma znaczenia czy chodzi o rozliczenie podatku z Niemiec lub Holandii czy Norwegii, wszędzie potrzebne są dobre dokumenty, takie jak na przykład karta fiskalna oraz wszędzie potrzebne jest okazanie dokumentów pobocznych, takich jak na przykład zameldowanie w danym kraju czy cokolwiek innego, co zażąda organ skarbowy. To co najważniejsze – w dowolnym państwie o zwrot podatku ma okazję ubiegać się osoba, która wykonywała legalną pracę w konkretnym kraju, a wobec tego taka, jaka opłacała tam należności dla państwa w postaci podatków. To wymóg, który pozwala na odzyskanie pieniędzy. Ciekawostką jest, że o zwrot podatku z reguły wolno ubiegać się nawet o parę lat wstecz, jednakże w tym wypadku też wiele zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeżeli nie macie w tej sprawie jakiegokolwiek pojęcia, warto jest poprosić o pomoc firmę, która specjalizuje się w tej sprawie od lat, a jest ich w samej rzeczy wybitnie wiele.