Mieszkasz w Kłodzku i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Kłodzka

Jakim pracownikom należy się zwrot podatku zza granicy?
Wracacie do Polski lub ewentualnie już jesteście na miejscu, jakkolwiek zapomnieliście o znaczącej kwestii jaką jest zwrot podatku z Norwegii czy też innego kraju przynależącego do lądu europejskiego? Ciągle zastanawiacie się jakie są metody odzyskiwania podatku i komu adekwatnie ów zwrot podatku z Holandii na przykład ma prawo przysługiwać?
Rozpocznijmy od tego, iż w dowolnym kraju funkcjonują trochę inne reguły, ale zawsze odkryć wolno miarodajne detale spójne. Czy gra toczy się o rozliczenie podatku z Niemiec lub Holandii czy Norwegii, wszędzie potrzebne są odpowiednie dokumenty, takie jak na przykład karta skarbowa i wszędzie potrzebne jest okazanie pism akcesoryjnych, takich jak na przykład zameldowanie w danym państwie czy coś innego, co zażąda urząd fiskalny. Miarodajne jest jedno – w każdym kraju o zwrot podatku ma okazję ubiegać się osoba, jaka wykonywała prawną pracę w rzeczowym kraju, a w takim razie taka, jaka opłacała tam podatki dla państwa. To warunek, który zezwala na odzyskanie pieniędzy. Ciekawostką jest, że o zwrot podatku na ogół można ubiegać się nawet o kilka lat wstecz, jednak w tym wypadku też wiele zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeżeli nie macie w tej kwestii żadnego pojęcia, warto jest poprosić o wsparcie firmę, jaka specjalizuje się w tej sprawie od lat, a jest ich rzeczywiście niezmiernie wiele.