Mieszkasz w Kielcach i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Kielc

Masz szansę na ubieganie się o zwrot podatku z Norwegii w okresie do trzech lat wstecz. Czyli jeżeli w ciągu ostatnich trzech trzech lat pracowałeś w Skandynawii, legalnie, to jak najbardziej powinieneś skontaktować się z firmą, która oferuje pomoc w uzyskaniu zwrotu podatku. To najbardziej wskazane rozwiązanie, bo jednak rozliczenie podatku z Norwegii to skomplikowana operacja, szczególnie dla kogoś, kto w tym momencie nie zamieszkuje już Skandynawii.
Powracacie do Polski bądź też już jesteście na miejscu, jakkolwiek zapomnieliście o istotnej sprawie którą jest zwrot podatku z Norwegii lub ewentualnie innego kraju przynależącego do kontynentu europejskiego? Zastanawiacie się jakie są metody odzyskiwania podatku oraz komu odpowiednio ów zwrot podatku z Holandii na przykład może przypadać?
Rozpocznijmy od tego, iż w każdym kraju funkcjonują trochę inne reguły, ale zawsze odnaleźć wolno pewne detale spójne. Nie ma wagi czy gra toczy się o rozliczenie podatku z Niemiec lub Holandii czy Norwegii, wszędzie potrzebne są właściwe dokumenty, takie jak na przykład karta fiskalna i wszędzie potrzebne jest okazanie dokumentów dodatkowych, takich jak na przykład zameldowanie w danym państwie czy coś innego, co zażąda urząd skarbowy. Pewne jest jedno – w dowolnym państwie o zwrot podatku ma prawo ubiegać się osoba, która wykonywała legalną pracę w praktycznym kraju, a więc taka, która opłacała tam podatki. To wymóg, który zezwala na odzyskanie pieniędzy.
Ciekawostką jest, że o zwrot podatku w większości wypadków można ubiegać się nawet o kilka lat wstecz, jednak w tym wypadku także dużo zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.