Mieszkasz w Kętrzynie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Kętrzyna

Jakim pracownikom przysługuje zwrot podatku zza granicy?
Powracacie do Polski bądź już jesteście na miejscu, jednak zapomnieliście o ważnej kwestii jaką jest zwrot podatku z Norwegii bądź innego kraju przynależącego do kontynentu europejskiego? Zastanawiacie się jakie są metody odzyskiwania podatku i komu właściwie ów zwrot podatku z Holandii na przykład ma okazję przypadać?
Rozpocznijmy od tego, iż w każdym państwie funkcjonują trochę inne zasady, jakkolwiek zawsze odkryć wolno miarodajne elementy spójne. Nie ma znaczenia czy gra toczy się o rozliczenie podatku z Niemiec czy Holandii czy Norwegii, wszędzie niebezużyteczne są dobre dokumenty, takie jak na przykład karta fiskalna oraz wszędzie niezbędne jest okazanie dokumentów akcesoryjnych, takich jak na przykład zameldowanie w danym kraju czy cokolwiek innego, co zażąda urząd skarbowy. Pewne jest jedno – w każdym kraju o zwrot podatku ma prawo starać się osoba, jaka wykonywała prawną pracę w rzeczowym kraju, a w następstwie tego taka, która opłacała tam podatki dla państwa. To warunek, jaki pozwala na odzyskanie pieniędzy. Nowinką jest, że o zwrot podatku z reguły można ubiegać się nawet o kilka lat wstecz, niemniej jednak w tym wypadku także dużo zależy od kraju, w jakim pracowaliśmy.
Jeśli nie macie w tej sprawie żadnego pojęcia, należałoby poprosić o pomoc firmę, która specjalizuje się w tej sprawie od lat, a jest ich w zasadzie niezmiernie wiele.