Mieszkasz w Kędzierzynie-Koźlu i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Kędzierzyna-Koźla

Jakim pracownikom należy się zwrot podatku zza granicy?
Wracacie do Polski lub też już jesteście na miejscu, jednak zapomnieliście o istotnej sprawie jaką jest zwrot podatku z Norwegii lub ewentualnie innego kraju przystającego do kontynentu europejskiego? Zastanawiacie się jakie są procedury odzyskiwania podatku i komu adekwatnie ów zwrot podatku z Holandii na przykład może przypadać?
Rozpocznijmy od tego, że w każdym kraju funkcjonują nieco inne prawo, niemniej jednak zawsze znaleźć można miarodajne szczegóły spójne.
Nie ma znaczenia czy chodzi o rozliczenie podatku z Niemiec lub Holandii czy Norwegii, wszędzie potrzebne są dobre dokumenty, takie jak na przykład karta skarbowa i wszędzie potrzebne jest okazanie pism pobocznych, takich jak na przykład zameldowanie w danym państwie czy cokolwiek innego, co zażąda urząd podatkowy. Wiarygodne jest jedno – w każdym państwie o zwrot podatku może ubiegać się osoba, jaka wykonywała prawną pracę w konkretnym kraju, a więc taka, która opłacała tam podatki. To wymóg, jaki zezwala na odzyskanie pieniędzy. Nowinką jest, że o zwrot podatku przeważnie można ubiegać się nawet o parę lat wstecz, jednak w tym wypadku również wiele zależy od kraju w jakim pracowaliśmy.
Jeśli nie macie w tej sprawie żadnego pojęcia, warto jest poprosić o pomoc firmę, która specjalizuje się w tej sprawie od lat, a jest ich rzeczywiście niezmiernie wiele.