Mieszkasz w Hajnówce i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Hajnówki

Pracowałeś za granicą, w krajach Unii Europejskiej, jednak teraz planujesz powrót do Polski? A może już jakiś czas jesteś tutaj, na miejscu oraz pragniesz posiąść jak najwięcej wiadomości o zwrocie podatku zza granicy? Bez względu na to czy pragniesz uzyskać zwrot podatku z Norwegii, czy z innego państwa, zawsze nieodzowny będzie Ci istotny dokument służący do rozliczenia, a to znaczy karta fiskalna.
Co to jest karta fiskalna? Wyjaśnijmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym wypadku karta podatkowa, definiowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, która przynosi urzędnikom informację o pełnej należącej do nas historii pracy w Niemczech. Takie same karty dostaje się w innych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład również przebiega na podstawie takiej karty, niemniej jednak nieco inaczej się ona nazywa. Prócz tego niebezużyteczne są w większości wypadków także dodatkowe dokumenty, na przykład takie jak kopia zameldowania czy także pozwolenie na pracę lub zaświadczenie o stanie familijnym.
Tak rzeczywiście wszystko zależne jest w głównej mierze od tego w którym kraju pracowaliśmy – zasady lub rzeczowe pisma, czas wyczekiwania czy też procedury mogą się nieco różnić, zazwyczaj jednak przynajmniej w pewnych kwestiach są one niezwykle podobne.