Mieszkasz w Gubinie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Gubina

Jakie pisma są niezbędne do odzyskania podatku zza granicy?
Wykonywałeś pracę za granicą, w krajach Unii Europejskiej, jednak dziś planujesz powrót do Polski? A może już jakiś czas jesteś tutaj, na miejscu oraz pragniesz posiąść jak najwięcej informacji o zwrocie podatku zza granicy? Bez względu na to czy pragniesz zdobyć zwrot podatku z Norwegii, lub z innego kraju, zawsze wymagany będzie Tobie kluczowy dokument służący do rozrachunku, a mianowicie karta podatkowa.
Co to jest karta skarbowa? Wyjaśnijmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym przypadku karta fiskalna, definiowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, która zapewnia urzędnikom informację o pełnej naszej historii pracy w Niemczech. Takie same karty otrzymuje się w innych krajach, rozliczenie z Holandii na przykład także przebiega na podstawie takiej karty, jednakże trochę inaczej się ona nazywa. Oprócz tego potrzebne są z reguły też ponadprogramowe dokumenty, na przykład takie jak duplikat zameldowania czy też pozwolenie na pracę lub zaświadczenie o stanie rodzinnym.
Tak ściśle mówiąc wszystko zależne jest w głównej mierze od tego w którym kraju pracowaliśmy – zasady lub konkretne pisma, czas wymagania czy też procedury są w stanie się trochę różnić, najczęściej jednak przynajmniej w pewnych sprawach są one niezwykle podobne.