Mieszkasz w Gryficach i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Gryfic

Wykonywałeś pracę za granicą, w państwach Unii Europejskiej, jednakowoż dzisiaj planujesz powrót do Polski? A być może już jakiś czas jesteś tu, na miejscu i chcesz posiąść jak najwięcej informacji o zwrocie podatku zza granicy? Bez baczenia na to czy chcesz uzyskać zwrot podatku z Norwegii, czy z innego kraju, zawsze potrzebny będzie Ci fundamentalny dokument służący do rozrachunku, a mianowicie karta fiskalna.
Co to jest karta skarbowa? Wyjaśnijmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym przypadku karta skarbowa, formułowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, która przynosi urzędnikom informację o całej naszej historii pracy w Niemczech. Takie same karty zdobywa się w różnych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład także przebiega na podstawie takiej karty, jednakże nieco inaczej się ona nazywa. Oprócz tego potrzebne są zwykle również poboczne dokumenty, na przykład takie jak duplikat zameldowania czy też pozwolenie na pracę bądź zaświadczenie o stanie rodzinnym.
Tak faktycznie wszystko zależne jest przede wszystkim od tego w którym kraju pracowaliśmy – zasady czy konkretne zaświadczenia, czas wyczekiwania bądź procedury mogą się nieco różnić, w większości wypadków jednakże przynajmniej w pewnych kwestiach są one wybitnie podobne.