Mieszkasz w Grajewie i pracowałeś za granicą w Niemczech, Holandii albo Norwegii ?
Zapraszamy do Grajewa

Jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania podatku zza granicy?
Wykonywałeś pracę za granicą, w państwach Unii Europejskiej, jakkolwiek dziś planujesz powrót do Polski? A przypuszczalnie już jakiś czas jesteś tu, na miejscu oraz pragniesz posiąść jak najwięcej wiadomości o zwrocie podatku zza granicy? Bez względu na to czy chcesz uzyskać zwrot podatku z Norwegii, lub z innego kraju, zawsze niezbędny będzie Tobie fundamentalny dokument służący do rozliczenia, a mianowicie karta skarbowa.
Co to za karta ? Wytłumaczmy to na przykładzie ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec. W tym przypadku karta podatkowa, formułowana mianem Lohnsteuerbescheinigung jest to karta, jaka daje urzędnikom informację o pełnej należącej do nas historii zatrudnienia w Niemczech. Takie same karty zdobywa się w różnych państwach, rozliczenie z Holandii na przykład też przebiega na podstawie takiej karty, jednak trochę inaczej się ona nazywa. Prócz tego wymagane są najczęściej również ponadprogramowe dokumenty, na przykład takie jak kopia zameldowania czy też pozwolenie na pracę czy też zaświadczenie o stanie familijnym.
Tak rzeczywiście wszystko zależne jest przede wszystkim od tego w którym kraju pracowaliśmy – zaświadczenia, czas wyczekiwania bądź procedury są w stanie się nieco różnić, w większości wypadków w pewnych sprawach są one bardzo podobne.